DOPRAVA ZDARMA + DÁREK KE KAŽDÉMU NÁKUPU

Kdo jsem já a kdo jsou Černé kočky?

Jmenuji se Monika Černá a již více než třicet let působím v oblasti kosmetického poradenství.

Práce kosmetičky mě lákala již od dětských let. Tehdy jsem chodívala k paní kosmetičce s mojí maminkou, která se u ní nechávala, v té době tajně, opečovávat. A já jsem tam pokaždé obdivovala tu voňavou a pro mě dokonalou ženu v bílém plášti.

Před více než dvaceti lety, hned po absolvování kosmetické školy, jsem nastoupila jako kosmetička do hotelového sektoru, chyběla mi ale zpětná vazba ke klientům. V roce 1994 přišel první nápad otevřít si vlastní kosmetický salón. O tři roky později jsem si v pronajatých prostorách otevřela svůj vysněný Institut de Paris. Protože jsem od počátku převážně pracovala s prestižními francouzskými značkami, nemohl se jmenovat jinak. 

Pracovala jsem pak dva roky jako aromaterapeut, bylo to období zkumavek, špachtliček. Cíleně jsem spojila moje čtyřleté studium dermatologie se zkušenostmi aromaterapie. Také jsem byla bio kosmetičkou (doba před dvaceti lety, takže při interpretaci tenzidů a parabenů na mě okolní svět v té době koukal jako na zjevení z Marsu).

Přišla jsem ale postupem doby a zkušenostmi na to, že příroda je sice fajn, nicméně pokud chci pracovat systematicky, a to bez plastické a estetické medicíny, musím do světa, kde se pracuje s hlubšími vrstvami pokožky. Jasná volba – matička kosmetiky FRANCIE a profesionální značky.

To, že mi před lety do cesty vstoupila firma s názvem Institut Esthederm, určitě nebyla náhoda. Institut Esthederm totiž nemá s mým salónem stejné jen počáteční slovo v názvu, sdílíme společně i tutéž filosofii. Jak řekl Jean Noel Thorel, zakladatel Institut Esthederm: „Nevytváříme kosmetické produkty proto, aby byly ženy krásné, ale proto, že jsou krásné.“ Filosofie kosmetiky Institut Esthederm se zakládá také na tom, že pokožku lze naučit, jak má správně fungovat. Je to ostatně stejné jako v celostní medicíně — to, že nám pokožka dává různé signály, jako například zčervenání, pnutí či odlupování, je nenahraditelná služba našeho „kožního ochránce.“ Sděluje nám, že něco není v pořádku a na nás je provést správnou a včasnou diagnostiku problému. A když najdeme onu podstatu problému, pomocí kosmetických produktů Institut Esthederm jej umíme vyřešit tak, aby již nikdy nebyl chronický.

Uvědomuji si, že mám krásnou a čistou ženskou práci, který mě naplňuje a ani po 30 letech v kosmetické branži bych neměnila. Kdybych se měla znovu rozhodovat, vybrala bych si ji jako povolání znova.

Mám doma plnou skříň výpisků, knih, skript o péči o obličej a tělo a troufale řeknu, že po téměř třicetileté praxi i plnou hlavu znalostí o kosmetice a pokožce.

Možná tedy jsou některé jen povrchní, nejsem kosmetický vědec – ale (nejen) o náš vlastní povrch nám přeci jde 😊!

A zrození e-shopu Černý kočky? V září roku 2019 jsem konečně přestěhovala svoje studio do vysněného showroomu na pro mě ideálním místě v historickém objektu v Mariánských Lázních. Myslela jsem si, že spojení systematického kvalitního kosmetického ošetření v kombinaci s doporučením pro domácí péči (a to mě sakra baví), to znamená moje milovaná práce, kde je vše založené na fyzickém kontaktu a dotýkání se, bude od té chvíle – a samozřejmě i v budoucnu – stačit pro správný perspektivní chod tohoto krásného prostoru. 

Bohužel pandemické zastavení normálního chodu doby v době viru mě vyhodilo z komfortní zóny a z mé vize sestávající i nadále pouze z tradičního – klasického a pro obě strany krásného – opečovávání klientek. Pochopila jsem, že to tak nemůže zůstat bez dalšího rozšíření mé činnosti. 

Já jsem pracovala se dvěma českými a čtyřmi francouzskými firmami a mými lídry jsou na základě vyzkoušení doslova na vlastní kůži dva favorité: INSTITUT ESTHEDERM a ALGOTHERM. Jsou to firmy, kterým věřím, které nefungují jen přechodně – ve chvíli, kdy jejich produkty právě vpravujete do pokožky. Esthederm i Algotherm pracují s eko biologií pokožky.

Vítám Vás u Černých koček 😊